Наші Послуги

Дитячий прийом
Герметизація зубів
До деяких поверхонь зуба доступ зубної щітки утруднений через особливості анатомічної будови. Це в першу чергу стосується жувальних зубів.

На їх жувальній поверхні , між горбами розташовані борозни - фісури. Вони можуть бути досить вузькими і глибокими.

Глибокі фісури створюють бактеріям порожнини рота добрі умови для того, щоб закріпитись. Бактерії, одержуючи цукровмісні продукти і напитки моментально розмножуються і утворюють зубний наліт. Зубна щітка не в стані вичистити такі глибокі фісури, так як діаметр щетинки щітки набагато більший самої борозни і при чистці до її дна добратись практично неможливо. В багатьох випадках дно фісури майже досягає межі емаль-дентин, що зумовлює розповсюдження патологічного процесу при карієсі в дентин. При деяких видах глибоких фісур, під час чищення зубів, волоски зубної щітки не досягають їх дна, що приводить до накопичення на цій ділянці мікроорганізмів, залишків їжі і продуктів клітинного розпаду. До того ж, виникнення і розвиток карієсу фісур знижується завдяки фтористій профілактиці лише частково, оскільки сполуки фтору при місцевому застосуванні недостатньо дифундують через шар зубного нальоту.

Постійне недоочищення нальоту приводить до його накопичення і утворенню карієсу. Для запобіганню цьому і проводять процедуру герметизації фісур.

Механізм метода герметизації полягає в ізоляції фісури в період дозрівання емалі шляхом створення фізичного бар’єру, який перешкоджає попаданню в ретенційні ділянки емалі мікроорганізмів порожнини рота і продуктів їх життєдіяльності, здатних викликати демінералізацію.

Найбільш часто карієсом уражається жувальна група зубів, що пояснюється:
  • слабкою мінералізацією фісур на протязі перших 2 років після прорізування;
  • утрудненою гігієною в ділянці фісур;
  • зуб в стадії прорізування не участує в акті жування, так як не має антагоніста або не знаходиться з ним в контакті, тому не проходить достатнього природного очищення його оклюзійної поверхні.

Для досягнення найбільшого ефекту герметизацію рекомендують проводити відразу після прорізування зуба або на протязі року після прорізування. В подальшому вважається, що емаль достатньо мінералізована і запечатувати фісури не має сенсу.
Безкоштовні Консультації
Медичний Центр "Голден Делішес" надає безкоштовні консультації кваліфікованих лікарів.
Copyright 2014-2016 © Golden Delicious | тел: 098 607 10 40 | тел: 063 33 66 546 | e-mail: golden-delicious@ukr.net