ВІНІРИ

Вініри в Броварах

Вініри: за і проти Що таке вініри, вінірінг, люмінг? Про всі нюанси цього ми розповімо Вам в статті нижче.

 

Вініри - це реставрація зубів за допомогою кераміки. Основне завдання вінірів - зробити посмішку красивіше, змінити форму і колір зубів. Ідея цієї технології полягає в тому, що зуб або його частина обточується, накриваючись спеціальним ковпачком - вініром. Зазвичай вони накладаються на зовнішню, видиму частину зуба. Вініри тонкі від 0,2мм (люмінари) до 0,5 мм.

Як вже було сказано, вініри - це спосіб створити Вам справжню «Голлівудську посмішку» і надати зубам здоровий вигляд, вони не зможуть змінити неправильний прикус або замінити відсутній зуб. Можна забезпечити вінірам природний відтінок, а можна зробити його білосніжним, як в рекламі.

 

Вініри, їх основне завдання - естетика.

 

Технологія виготовлення вінірів була розроблена ще в далеких 30-х роках, доктором Чарльзом Пінкусом, який лікував у себе голлівудських акторів. Через те, що в ті часи не було адгезивних матеріалів, вініри трималися на зубах максимум пару днів, з часом технологія вдосконалилася і вініри можна ставити на більш довгостроковий період.

Основні показання для встановлення вінірів

 

 • Слабкий тонус шкіри і м'язів нижньої частини обличчя.
 • Установка вінірів на жувальні зуби (для підвищення прикусу).
 • тортоаномаліі зубів - паталогічне стирання зуба або його нерівність.
 • Прийом антибіотиків при формуванні своїх зубів (тетрациклін), гіпоплазії, флюорозу.
 • Зміна кольору зуба в результаті лікування (ускладнення в лікуванні карієсу).
 • Видимість ясен при посмішці.

 

Що краще: вініри або коронки?

 

Коронки і вініри - виконують дві різні функції.

Вініри покликані покращувати зовнішній вигляд посмішки і зубів.

 

Зубні коронки, в свою чергу, встановлюють після того, як зуб зруйнований, внаслідок карієсу. Коронки захищають зуб від повторної його появи і відновлюють функцію зуба. Визначити, що ставити - повинен сам лікар, так як у кожної людини своя індивідуальна ситуація.

 

Протипоказання до встановлення вінірів:

 

 • Глибокий прикус (неправильний)
 • Недотримання гігієни або її відсутність.
 • Бруксизм.

Чи можна ставити вініри, якщо в зубі немає нерва? Чи можна ставити вініри на неправильний прикус?

Остаточне рішення приймає лікар, але з наявністю проблем прикусу - некоректне протезування може привести до руйнування конструкції і порушення роботи СНЩС.

 

Виготовлення вінірів

 

Відповідно до способу виготовлення вініри можна розділити на: прямі і непрямі.

 

Прямий метод виготовлення вінірів

 

При виготовленні використовуються композитні матеріали, які аналогічні тим, з яких виготовляються пломби, також використовуються спеціальні композитні фарби (для створення різних ефектів «живих» зубів). Зуб обробляється (знімається емаль) на потрібну товщину, приблизно від 0,3 мм до 0,7 мм, потім на поверхні зуба шарами формується вінір, завершує процедуру - шліфування та полірування (для додання ідеальної форми і зручності).

Цей спосіб буде ідеальним, якщо потрібно скорегувати лише один зуб (виправити скол). Також значна перевага в невеликій вартості і витраті часу. До мінусів можна віднести крихкість конструкції, короткий термін служіння і не зовсім «ідеальний» вигляд.

 

Непрямий метод виготовлення вінірів

 

Непрямий метод є дещо складнішим, знадобиться кілька відвідувань стоматолога. З появою 3D-сканера, пацієнт може побачити те, що буде на виході і скорегувати форму або колір.

 

Спочатку ми проводимо діагностику зубів пацієнта, заздалегідь моделюючи мокап майбутніх зубів для перенесення в ротову порожнину пацієнта. На даному етапі ми розробляємо розмір, форму зубів і глибину препарування (обточування зубів для нанесення вінірів) зубів. Рідко, після цього етапу стає відомо, що зуби не слід обточувати зовсім, а просто виготовити люмініри.

Наступним етапом буде препарування зубів під вініри, діагностика оброблених зубів, а також виготовлення тимчасових вінірів (зі спеціального матеріалу ПММА). Цифрова модель передається на фрезер і він виготовляє вініри з керамічних матеріалів. Наступний крок - зняття тимчасових вінірів з зуба і фіксація постійних.

 

Матеріали виготовлення вінірів

 

Вініри бувають:

 • Керамічні.
 • Композитні.
 • З оксиду цирконію.

 

Які вініри краще?

 

Відповідь досить проста - це керамічні вініри, полевошпатна кераміка або гібридна кераміка.

Це ті матеріали, які відмінно передають природний колір і фактуру справжніх зубів, також добре прилягають до них, чого не можна досягти з композитними вінірами.

 

Що відбувається з зубами під вінірами?

 

При правильному встановленні вінір стан зубів не змінюється. Дуже важливо стежити за гігієною порожнини рота, а також не забувати, що не можна зняти-поставити вініри. Вініри можна тільки замінити.

 

Чи можливо відбілити вініри?

 

Ні, на жаль, вініри не піддаються відбілюванню. Мікропротези неможливо освітлити, накладки замінюють на інші конструкції з відтінком світліше.

 

Термін служби вінірів

 

Термін служби вінірів складає від 10 до 15 років. Чи можна його продовжити?

 

 • Виключити з раціону продукти із високим вмістом кислотностей і барвників.
 • Ретельна гігієна порожнини рота. Місце між штучним матеріалом і зубною емаллю перебуває в зоні ризику, що може сприяти появі карієсу. Кращим рішенням є іригатор для порожнини рота або гігієніст стоматологічної клініки.
 • Уникати навантаження, надмірний тиск призводить до появи сколів. Не слід намагатися відкрити зубами кришку від пляшки або гризти тверду їжу. Бережіть Ваші зуби.
 • Якщо Ви з тих, хто страждає від бруксизма, слід надягати на ніч спеціальну захисну капу. Це так само посприяє більш довгостроковому служінню вінірів.

 

Скільки коштують вініри?

 

Вартість вінірів безпосередньо залежить від матеріалу конструкції і технології виготовлення.

 • Керамічні Вініри коштують 6 500 грн. одного Німеччина Е-max (але їх кінцевий вигляд компенсує всі витрати).

Окремий вид вінірів - люмініри

 

Люмініри - дуже тонкі пластинки, які виготовляються в однойменній компанії.

Підсумок

Консультуйтеся з Вашим лікарем-стоматологом, стежте за Вашими зубами, а ми в свою чергу будемо завжди раді допомогти Вам отримати гарну посмішку і обговорити всі питання.

 

Звертайтеся до нас.